top of page

Trial Group

Public·25 students

Kultywator Polski


CLICK HERE --->>> https://blltly.com/2tm8e0





Ramy boczne kultywatora zawieszanego VERSATILL VN_L mogą być na życzenie wyposażone w koła podporowe do idealnego kopiowania terenu. Ułatwiają one równomierną uprawę pola na całej szerokości maszyny na zadanej głębokości roboczej.


Wiemy, że każdy ma inne wymagania dotyczące opcjonalnego wyposażenia maszyny i jej przewidywanego zastosowania. Dlatego możesz wybrać własną kultywator zawieszany VERSATILL VN_L, aby dokładnie dopasować ją do swoich potrzeb.


Kultywator jest także przydatnym narzędziem ogrodniczym - w przeciwieństwie do glebogryzarki, zespoły robocze kultywatora nie obracają się, dlatego urządzenie spulchnia jedynie wierzchnią warstwę gleby bez jej odwracania.


Kultywatorowanie pola wykonujemy przy użyciu narzędzia rolniczego zwanego kultywatorem. Kultywator wymaga jednak łączenia z innymi narzędziami, które dobrze rozdrabniają rolę i wyrównują jej powierzchnię. Są to np. brony zębowe czy wały strunowe.


Celowość pracy kultywatora wyznacza głębokość wykonywanych zabiegów. Kultywator działa zatem w glebie na głębokość do 10-20 cm. Zależnie do potrzeb, może to być również głębokość 6-15 cm. Aby rozbić nadmierne zaskorupienie i zbicie ziemi oraz niszczyć młode chwasty, wystarczy wykonać płytsze kultywatorowanie. Daje to również efekty na przedsiewne doprawianie roli. Rozrywanie większych skib, mieszanie kompostu z glebą oraz niszczenie i wyciąganie rozłogów perzu i innych chwastów, wymaga głębszego drapaczowania. Głębsze drapaczowanie zastępuje niektóre orki. Prócz właściwej głębokości, kultywatorowanie pola uprawnego należy ponadto stosować na gleby w ich odpowiedniej wilgotności. Zbyt wilgotna gleba powoduje jedynie ślizganie i jej rozmazywanie. Natomiast gleba mocno przesuszona wywoła zbytnie kruszenie i rozpylanie agregatów.


Dobór kultywatorów zależy od stanu roli i celu zabiegu. Poszczególne typy tych narzędzi różni rodzaj zębów. Obecnie na naszym rynku można zakupić kultywatory o zębach sprężystych, półsztywnych i sztywnych zakończone tzw. gęsiostopką:


Cenio można stosować uniwersalnie od 5 do 25 cm głębokości roboczej w płytkiej uprawie ścierniska, jak również w uprawie gleby średnio głębokiej mieszającej oraz głęboko spulchniającej. W połączeniu z ciągnikiem kultywator oferuje dużą elastyczność dzięki dwóm punktom połączenia o różnej wysokości zarówno dla łącznika górnego, jak i dźwigni dolnych. Oznacza to, że nawet w przypadku mniejszych ciągników zawsze można osiągnąć optymalną linię ciągu i wystarczająco dużą wysokość podnoszenia. Dodatkowo sworznie kategorii 3 w punktach połączenia na dźwigniach dolnych są obracane do wewnątrz lub na zewnątrz w celu szybkiej zmiany kategorii 3 na 3N.


Zęby Cenio mają grządziel znaną z kultywatora Cenius. Dzięki specjalnemu kształtowi grządzieli, która ostrożnie podnosi glebę na czubku lemiesza i przechodzi w kąt natarcia w obszarze blachy prowadzącej, kultywator Cenio jest bardzo łatwy w uciągu, a tym samym oszczędny pod względem zużycia paliwa. Dodatkowo ten kształt grządzieli zapewnia doskonałe właściwości mieszania resztek pożniwnych. Wszystkie znane warianty redlic kultywatora Cenius są dostępne jako narzędzia robocze. Czubki skrzydełkowe C-Mix 350 mm można stosować np. do płytkiego zerwania ścierniska, a redlicę 80 mm C-Mix można stosować np. do uprawy gleby na głębokość roboczą do 25 cm. Wygodny system szybkiej wymiany redlic C-Mix-Clip jest również dostępny dla kultywatora Cenio.


Regulację zespołu niwelacyjnego można przeprowadzić bardzo łatwo ręcznie korzystając z otworów z zatrzaskami po prawej i lewej stronie maszyny lub automatycznie przez zmianę głębokości roboczej kultywatora.


Do zagęszczania użytkownik może wybrać idealny wał spośród 10 różnych typów. Wały są połączone z kultywatorem za pomocą uchwytów zaciskowych oraz wypróbowanego i sprawdzonego systemu szybkiej wymiany, dzięki czemu można je szybko wymieniać na różnorodnych glebach. Różne systemy zagarniaczy są dostępne jako wyposażenie dodatkowe.


Zobacz jakie części do kultywatora w Mizar przygotowaliśmy,




https://www.darkha.com/en/group/darquit-s-story-time-group/discussion/d003748d-7d19-429b-9ba2-403eb7f51389

About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Students

bottom of page